EDC Spaceship Model Collectors Antique Brass Mjolnir III Ostap Hel

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OSTAP HEL KNIVES
  • Dostępność: Jest (Dostępny od ręki)  (1 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 1 390,00 zł 1 130,08 zł

Dane Techniczne

 

Mjolnir III Collectors Antique Brass

Materiał: Mosiądz grubość 17,7 mm (0.5787")

Waga: 100 g (3.53 oz.)

Długość całkowita: 47 mm (1.85")

Szerokość: 41 mm (1.61")

 

Koralik

Materiał: Mosiądz

Waga: 6 g (0.2116 oz.)

Długość całkowita: 16 mm (0.63")

Jestem zawodowym projektantem i producentem customowych noży i sprzętu z Polski.

 

Od dziecka zawsze lubiłem rysować - prawdopodobnie z powodu genów. Mój ojciec jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych, więc pierwsze lata życia spędziłem z rodzicami w akademiku w otoczeniu studentów ze wszystkich kierunków artystycznych. Wtedy też powstał mój pierwszy „design” - kiedy miałem 2 lata, narysowałem naprawdę fajną koncepcję samochodu. Na ekranie telewizora. Używając… szminki mamy. Rodzice nie byli bardzo zadowoleni, gdy odkryli to arcydzieło...

 

Noże w moim życiu pojawiły się, gdy byłem nastolatkiem, z powodu moich rosnących zainteresowań okresem średniowiecza oraz wszelkiego rodzaju broni i sprzętu rycerskiego. Spędziłem rok w warsztacie płatnerskim jako uczeń, w którym nauczyłem się podstaw tradycyjnych średniowiecznych metod obróbki metali. Od tego czasu szukałem bardziej niezawodnego, powtarzalnego i precyzyjnego sposobu tworzenia rzeczy niż przy użyciu podstawowych narzędzi ręcznych - tak powstał mój własny warsztat i podróż z obróbką ręczną i CNC.

 

Zabawne jest to, że mój następny poziom edukacji był prawie całkowicie niezwiązany z projektowaniem lub obróbką mechaniczną. Jedynym związkiem między moimi studiami na Wydziale Prawa i nożami była moja praca magisterska na temat „Noże, kostki i inne niebezpieczne przedmioty w polskim ustawodawstwie”. Po 5 latach nauki moja potrzeba stworzenia stała się zbyt silna i postanowiłem przekształcić mój „warsztat-hobby” w pełnoetatową pracę.

 

Teraz spędzam czas na rzeczach, które naprawdę lubię - projektowaniu i tworzeniu niestandardowych noży i sprzętu EDC.

 

Wszystkie moje projekty oparte są na podstawowej geometrii, płynnych przejściach i koncepcji Golden Ratio. Jednak we współpracy z producentami zawsze staram się eksperymentować z nowymi kształtami i pomysłami, które pasują do unikalnego stylu i możliwości produkcyjnych mojego partnera.