NÓŻ SKŁADANY FOLDER SLIM LIFE IS A GAME 1 OF 4 M. KALLA ENGRAVING DAMACORE HERMAN

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: HERMAN
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 25 990,00 zł 21 130,08 zł
  • Niedostępny

Dane techniczne

Ostrze: Stal nierdzewna proszkowa DAMACORE HUGIN DC18N 

RDZEŃ: N11X BOKI: RWL-34+PMC 27, 

grubość 3,0 mm (0.1181"), twardość 61 HRC

Wykończenie ostrza: Polerowane na lustro i satynowane

Rękojeść: Tytan Grade 5, 24 Karatowe Złoto

Backspacer: Tytan Grade 5

Klips: Tytan Grade 5

Blokada: Tytan Grade 5

System ceramicznych łożysk kulkowych robionych ręcznie przez Hermana

Dodatkowe hartowane nierdzewne podkładki w łożyskach

Ceramiczny detent ball

Węglik wolframu na blokadzie

Stop pin z węglika wolframu

Customowy pivot TORX T20 wraz z tytanowym kluczykiem

Dedykowane drewniane pudełko i pokrowiec w cenie

Waga: 122 g (4.30 oz)

Długość całkowita: 225 mm (8.86")

Długość ostrza: 97 mm (3.82")

Długość po złożeniu: 127 mm (5")

Nazywam się Bartosz Herman.
Zajmuje się ręcznym robieniem noży według własnych projektów oraz na indywidualne zamówienie.
Staram się by każdy z nich był wyjątkowy i wygodny w użytkowaniu a także cieszył oko właściciela.
Chce cały czas rozwijać moje umiejętności by moje wyroby były coraz lepsze.
Zapraszam do oglądania efektów mojej pracy. 

 

PROJECT: LIFE IS A GAME- ŻYCIE TO GRA – kolekcja 4 noży

#gra #życie #człowiek #gry karciane #symbolizm #trefl #pik #karo #kier

#arabeska #24kzłoto #inkrustacja #self-love #zmiany #transformacja #tytan

#czaszka #energia #intelekt #akcja #śmierć

 

The details are not the details. They make the design.

                                                                                 Charles Eames

 

Wyznacznikiem naszej pracy jest przede wszystkim zamiłowanie do detalu. Stworzenie każdego projektu stawia przed nami wiele wyzwań, my zaś z każdym projektem stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Projekt ONE OF A KIND to nie tylko wiele godzin pracy w warsztacie czy atelier, ale przede wszystkim czas poświęcony na wnikliwą analizę, konsultacje, poszukiwanie nowych materiałów oraz autorskich rozwiązań. Tylko działając wspólnie możemy stworzyć dzieło godne miana niepowtarzalnego, unikatowego i wyjątkowego, łączącego w sobie kreatywność, talent, najwyższą jakość, precyzję oraz emocje.

                                                                                                      Monika Kalla

 

,,LIFE IS A GAME” to projekt ręcznie grawerowanych czterech noży, powstały przy współpracy pomiędzy markami Herman knives i M. Kalla artist. Grawerunek jest kompozycją arabesek otaczających czaszkę oraz poszczególne symbole gier karcianych kier, trefl, karo oraz pik inkrustowanych 24karatowym złotem. W środku każdego noża znajduje się napis inkrustowany 24 karatowym złotem, nadający numer w kolekcji:

1st of 4 to pik

2nd of 4 kier

3rd of 4 karo

4th of 4 trefl

Każdy z symboli ma swoje znaczenie:

- pik – reprezentuje liść kosmicznego drzewa życia. Jest symbolem jesieni i zimy oraz siły ciemności a także śmierci.W tarocie symbolizuje intelekt, akcję, powietrze i śmierć.

- kier – symbolizuje ciepło sezonów wiosennego I letniego oraz energię światła, które są centralną częścią świata i życia. W tarocie kier symbolizuje również wiedzę, miłość, życie
pochodzące z wody, płodność, dostatek oraz szczęście.

- karo – jest symbolem ciepła, światła I kobiecości. W tarocie reprezentuje materię ziemską, pieniądze, odwagę oraz energię, jest równiez kojarzony z złośliwością i irytacją.

- trefl – symbolizuje jesień, zimę, noc, ciemność, energię męską, ogień , bogactwo, pracę szczęście 1.

Gry karciane w Europie pojawiły się w tym samym czasie co drukowane pieniądze oraz lont do broni, w XI wieku były popularnie używane w całej Francji. Motyw gier możedmy spotkać nie tylko w malarstwie, ale również w różnego rodzaju manuskryptach takich jak: ’Le Revers du Jeu des Suisses’ który prezentuje członków dworu królewskiego wraz z obserwującymi zebranych wokół stolika do gry w karty 2. Karty były wówczas ręcznie malowane, dekorowane bogatymi wzorami roślinnymi, przedstawiały sceny polowań, sceny z mitologii, zawierały symbole astronomiczne, herby, oraz motywy kaligrafii. etc. Życie jest grą, nie zawsze sprawiedliwe, jednak jeśli grasz zgodnie z swoim sercem I sumieniem, starasz się najbardziej jak to tylko możliwe – na końcu to właśnie Ty będziesz wygranym.

 

"Bądź szczery jako gracz a gra odwdzięczy się Tobie tym samym. Jeśli będziesz chciał przechytrzyć grę, ona Ciebie przechytrzy. Jeśli włożysz w nią największy wysiłek, dobre rzeczy znajdą drogę do Ciebie, na tym właśnie polega gra, tymi samymi zasadami kieruje się również życie."

                                                                                                                                                              Michael Jordan 3

 

Karty przedstawiające astronomiczne symbole konstelacji stworzone Norymberdze w 1719.

 

W związku z tym, że nie potrafimy zrozumieć, że życie jest grą, żyjemy w nieszczęściu i umieramy ze wstydu 4.

         W naszym życiu, w świecie, który pędzi coraz szybciej, musimy dokonać wyboru, czy chcemy bezczynnie stać I czekać, iść, biec czy tak jak niektórzy poprostu latać. Moim zdaniem ważne jest to, aby zrozumieć, że życie jest grą, nie zawsze sprawiedliwe, czasami jest łudem szczęścia. Jednak nie jest ważne jakie jest życie skoro my nie wiemy I nie rozumiemy kim właściwie jesteśmy, i co jest naszym zadaniem. Musimy stać się świadomi samych siebie, szanować I doceniać osobę którą jesteśmy. Życie jest przygodą, która zaczyna się w momencie naszych uridzin a kończy w momencie śmierci. Nie możemy uciec od życia i odpowiedzialności za nie. Nie wybraliśmy momentu narodzin ani nie będziemy mogli wybrać momentu śmierci. 

Naszym zadaniem jest żyć życie, a nie tylko egzystować. Musimy wykorzystywać szanse które życie nam daje, doceniać możliwości i z nich korzystać. Powinniśmy iść własną drogą a nie podążać za tłumem. Musimy otworzyć zasznurowane skrzydła I lecieć jak ptak, odkrywać, zadawać pytania, badać możliwości I odkrywać prawdę. Jest to ważne aby osiągnąć ostateczny cel życia. Grawerunek artystyczny tak jak każda dziedzina życia ulega przemianom, pojawiają się nowe nurty, inspiracje, nowe pomysły, eksperymenty, które sprawiają, że ta – jakby się mogło wydawać tradycyjna dziedzina również ewoluuje.

Grawerunek zachwyca, jeżeli jest odpowiednio zaprojektowany, najlepiej wykonany oraz pasuje do wybranego modelu noża 5. Jest zrozumiałe, że odbiorca chce nadać swojemu nożowi indywidualności, jednak nawet doskonale wykonany grawerunek samochodu, czy nowej willi będzie oscylować na granicy kiczu, dlatego w mojej pracy staram się w taki sposób wykonywać projekt by był on ponadczasowy, wyjątkowy oraz wpisywał się w kanony sztuki. Aby widoczne było odniesienie do trendów w sztuce, oraz aby przekazywać jasne wartości o charakterze ponadczasowym i wyjątkowym. Grawerunek jest uzupełnieniem dobrze wykonanego noża, nadaje mu niepowtarzalności, tworzy swego rodzaju więź. Chętnie w swoich pracach umieszczam ukryte symbole, lub drobne szczegóły (jak motyw owadów ukrytych pomiędzy liśćmi arabeski). Tworząc unikatowe grawerunki, nie chcę przekazać tylko piękno ornamentu, czy motywu, chcę przekazać emocje. Chcę sprawić, by osoby oglądające moje prace doznawały różnych emocji, chcę skłaniać do namysłu, stwarzać możliwość i dawać pretekst do głębszej refleksji, wnikliwej obserwacji oraz poszukiwania głębszego znaczenia. Projekt którego się wspólnie podejmujemy ma łączyć w sobie cechy dzieła sztuki. Moim marzeniem jest dawać światu coś pięknego, coś co przełamie bariery i dotknie duszy, a moim sposobem na opowiedzenie historii jest grawerunek.

W przeciągu ostatnich kilku lat nauczyłam się, że wdzięczność za małe rzeczy w naszym życiu jest kluczem do tych wielkich. W pędzącym świecie virali, tworzę dzieła które są ponadczasowe, charakteryzują się indywidualnością i są pożądane wśród koneserów sztuki. Grawerunek jest dla mnie sztuką przemiany noża w biżuterię.

 

 

1 Catherine Perry Hargrave, A history of playing cards and bibliography of cards and gaming US 2000, p. ,

2 Catherine Perry Hargrave, A history of playing cards and bibliography of cards and gaming,

3 Quotable Wisdom, Michael Jordan's Little Book of Selected Quotes: On Life, Game, and Success, US 2021.

4 Atman in Ravi, Mukti freedom, p.52.

5 Praca licencjacka pt.: Grawerunek broni myśliwskiej na tle jej historii i znaczeń, napisana w Katedrze Sztuk Pięknych Instytutu Sztuki pod kierunkiem dr. hab. Kazimierza S. Ożoga i obroniona w 2014 roku, s. 26.