NÓŻ NECK EDC MYŚLIWSKI IRIS XXIX AEB-L CRONOS

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CRONOS
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
    Czas realizacji: dostępny od ręki
  • szt.
  • Cena brutto: 839,00 zł 682,11 zł
  • Niedostępny

Dane techniczne

Ostrze: Stal nierdzewna AEB-L,

grubość 3,0 mm (0.1181"), twardość 60 HRC

Wykończenie ostrza: Ręcznie Wykonana Satyna

Rękojeść: G10, Mosiądz

Pochwa: Kydex

Waga: 68 g (2.40 oz.)

Długość całkowita: 139 mm (5.47")

Długość ostrza: 63 mm (2.48")

Szerokość ostrza: 20 mm (0.79")

Mam na imię Dawid i urodziłem się w roku 1994. Ręczną produkcją noży zajmuję się od około 2009. roku, jednak moja przygoda z tematem rozpoczęła się znacznie wcześniej.

Na początku zamierzałem zajmować się bronią białą, rekonstrukcjami historycznymi, uzbrojeniem, ale plany te szybko zweryfikowała rzeczywistość. Krótkie ostrze było zdecydowanie łatwiejsze do wykonania niż klinga miecza czy szabli. Przez pewien okres pozostało przywiązanie do materiałów tradycyjnych czyli do stali węglowych i naturalnych materiałów. Z czasem powiększyłem horyzonty o wysokiej jakości materiały nowoczesne i stale nierdzewne oraz proszki. Obecnie już prawie nie wykonuję noży z tanich rodzimych materiałów. Stawiam na bezobsługowość więc standardem są kompozyty, materiały stabilizowane lub odporne na wodę egzotyczne gatunki drewna. Stosuję wiele technik gdyż nie lubię się ograniczać do jednego typu noży czy też do jednej grupy materiałów. Można u mnie znaleźć zarówno projekty nowoczesne jak i tradycyjne.

Narzędzia jakich używam to w większości podstawowy sprzęt jaki można znaleźć w większości warsztatów nożowniczych. Na chwilę obecną jest to wiertarka stołowa, własnoręcznie zrobiona szlifierka taśmowa oraz cała masa mniejszych elektronarzędzi czy narzędzi ręcznych takich jak pilniki, młotki, dłutka itp.

Posiadam również kuźnię więc mam możliwość wykonywania elementów kutych. Na razie jednak skupiam się na samym warsztacie oraz na produkcji noży i wszystkiego co z nimi związane. Planuję rozpocząć produkcję ”damastu” by wprowadzić kolejne urozmaicenie w moich pracach.

Od niedawna do większości moich wyrobów dorabiam pochewki kydexowe i skórzane.

Nieustannie staram się rozwijać swoje umiejętności i sam warsztat by noże przeze mnie produkowane były jak najwyższej jakości. Dużą wagę przykładam do poziomu wykończenia. Zależy mi na tym, by każdy detal był starannie wykonany. Unikam wykończeń maszynowych. Stawiam na jakość ale jednak kosztem ilości.